← Inspiratie

GENT | Workshop: leer fermenteren (5 maart)

Wil je goed begrijpen hoe fermentatie werkt? Lieve Ferdinande, De Plantenkok, leert het je in deze basiscursus.
DATUM

5/3/2026

19u30-22u

LOCATIE

OHNE Steendam

Prijs

55

Gegeven door

Lieve Ferdinande

Schrijf je in →

​Fermentatie is geen trucje, maar een proces. Tijdens deze basiscursus bij OHNE neemt Lieve Ferdinande (De Plantenkok) je stap voor stap mee in hoe fermentatie écht werkt. Begrijpelijk, praktisch en met ruimte voor vragen.

Je leert het verschil tussen een korte, natte fermentatie en een lange, droge fermentatie - en vooral wat dat in de praktijk betekent. Aan het einde van de avond neem je beide fermentaties mee naar huis, klaar om verder te laten evolueren.

Zoals het hoort bij De Plantenkok blijft het niet alleen bij theorie. Er zijn proevertjes en we maken bewust extra lekkere combinaties. Die fermentaties vormen later de basis om mee te koken tijdens de workshop op 26/3, voor wie het traject wil doortrekken.

Een avond voor wie wil begrijpen wat er gebeurt in de pot, waarom het werkt en hoe je er verder mee aan de slag kan in je eigen keuken.

Praktisch
📍 OHNE Gent Steendam
📅 Donderdag 5 maart
🕢 19u30 - 22u

Inschrijven via deplantenkok@gmail.com

Een heldere basis, smaakvolle inzichten en fermentatie die blijft doorwerken.

Gerelateerde verhalen

Alle verhalen →
30/1/24
7/1/26
Alle artikels

De zero waste trends van 2026: niet alleen minder afval

Verder lezen →
30/1/24
5/1/26
Alle artikels

GENT | Workshop: kimchi en meer (5 februari)

Verder lezen →
30/1/24
19/12/25
Alle artikels

De toekomst kan de pot in! OHNE wordt 10, vier je mee?

Verder lezen →